Brak koszy na śmieci

wtorek, Grudzień 2, 2008 9:19
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Kosz na śmieci w miejscu publicznym w odpowiedniej odległości, aby w razie potrzeby wyrzucić chociażby papierek po batonie – dla jednych to oczywistość, a niestety dla nas – ciągle odległe marzenie. W miejscach, przez które przewija się największa liczba mieszkańców nadal nie ma gdzie wyrzucić śmieci.

Co nam pozostaje? Kościół, prywatny kosz, sklepy zamykane o 21.00 albo zwyczajne wzięcie śmiecia ze sobą do domu, co nie zawsze jest zbyt miłą perspektywą. Czasem możemy przejść się na stacje PKP i tam wyrzucić nasz śmieć, niestety tylko czasem, gdyż w większości przypadków kosze, które powinny stać na stacji, znajdują się 5m od niej w rowie. Pozostaje również możliwość wyrzucenia odpadków na trawnik albo ulicę na co decydują się niektórzy przyczyniając się do zaśmiecania naszej okolicy.

Brak koszy jest problemem nurtującym i tych, którzy nie mają co zrobić ze śmieciami i tych, którzy muszą patrzeć na powstające samowolnie śmietniska. Sprawa była poruszona na ostatnim zebraniu w sprawie rozwoju wsi Duczki, miejmy nadzieję że władze uchylą się do propozycji mieszkańców.