Co dalej w Naszych Duczkach?

sobota, Lipiec 3, 2010 20:52
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_spotkanielipiec10 (6)“Co dalej w Naszych Duczkach?”- to pytanie było najczęściej powtarzane podczas spotkania mieszkańców Duczek w Zespole Szkół przy ulicy Szkolnej 1, które odbyło się 2 lipca 2010 roku, o godzinie 19.00. Frekwencja na zebraniu lokalnej społeczności była zaskakująco wysoka.  W jednej z lekcyjnych sal swoją obecność zaznaczyli sołtys Duczek, radni gminni i powiatowi, sołtys Mostówki oraz nowi mieszkańcy Duczek. Mowa była między innymi o zrealizowaniu wniosku Rady Sołeckiej z przed blisko roku ( oficjalna odpowiedź Urzędu Miasta w sprawie dwóch wniosków tj. kosze na śmieci oraz dokończenie chodnika przy ulicy Ręczajskiej brzmi: wszelkie prace zostaną skończone we wrześniu tego roku). Ponadto dyskusja dotyczyła wykupieniu i zaczęcie budowy boiska sportowego przy ulicy Szkolnej, oddania do użytku czterooddziałowego przedszkola, dokończenia prac kanalizacyjnych, budowie dróg i chodników, pracy dyrekcji szkoły, a co najważniejsze o sposobie sprawowania władzy przez obecnego burmistrza miasta i gminy Wołomin- Jerzego Mikulskiego, która mówiąc bardzo łagodnie nie jest zadowalająca!

Zdeterminowani mieszkańcy Duczek uzgodnili, iż wystosują odpowiednie pismo do “wójta gminy” z prośbą o odpowiedź na nurtujące ich ważne pytania i zaproszenie na spotkanie do siebie. W przypadku odrzucenia go przez p. Mikulskiego sami duczkowianie pofatygują się do Urzędu Miasta w Wołominie.  Kolejne spotkanie planowane jest jeszcze podczas wakacji.IS_spotkanielipiec10 (7)IS_spotkanielipiec10 (8)spotkanielipiec10 (1)

W najbliższy  wtorek (6 lipiec 2010r.) około godziny 14.00 osobiście złoże wyżej wymienione pismo do kancelarii w Urzędzie Miasta Wołomin. Oprócz dowodu w postaci urzędowej pieczęci z datą, cała sytuacja zostanie nagrana kamerą wideo, a materiał wideo zostanie opublikowany w internecie, również na portalu www.duczki.pl!
Wojciech Plichta